• niedz.. paź 1st, 2023

Co pomoże budować mięśnie?

ByRedaktor ulepszalnia.pl

lut 24, 2021

Celem bardzo wielu osób, które decydują się na uprawianie sportu, jest zbudowanie masy mięśniowej. Ładnie zarysowane mięśnie to dzisiaj marzenie nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Trzeba jednak pamiętać, że zbudowanie mięśni nie będzie możliwe, jeśli do naszej diety nie włączymy produktów zawierających białko. Po co warto sięgać, jeśli chcemy być zdrowi i mieć ładne mięśnie?
Jajka
Białko jaja kurzego to świetny sposób na dostarczenie sobie protein. Nie tylko zawiera białko, ale również jest bardzo mało kaloryczne, przez co nie przyczynia się do wzrostu wagi. Oprócz tego pozbawione jest w zasadzie tłuszczu, którego zbyt duża ilość sprawia, że nawet ładnie ukształtowane mięśnie przestają być widoczne.
Pierś z kurczaka
To kolejny świetny produkt, po który warto sięgnąć, jeśli chcemy dostarczyć sobie dużych ilości białka. Pierś – podobnie jak białko jaja – nie zawiera tłuszczu. Do tego można ją przygotować na mnóstwo sposobów. Najlepiej smakuje ta z grilla. Warto podawać ją z ryżem oraz warzywami ugotowanymi na parze. Tym samym stworzymy naprawdę pełnowartościowy posiłek.