• śr.. mar 29th, 2023

Budowanie masy mięśniowej – na co zwracać uwagę

Budowanie muskulatury – taki cel stawia sobie większość osób uczęszczających na siłownie. Nie tle zrzucenie kilogramów, poprawa formy – co właśnie tak muskulatura jest ich marzeniem. Oczywiście wymienione tutaj prozdrowotne aspekty też są ważne, ale przede wszystkim te osoby szukające sposobów, by zwiększyć wydajność oraz przyrost swoich mięśni.
Konieczne jest więc nie tylko regularne oddawanie się odpowiednio dobranym ćwiczeniom, ukierunkowanym na budowę mięśni, ale też spożywanie posiłków, które zapewniają większa wydajność. Na pewno węglowodany oraz białko pełnią tutaj szczególną rolę. Białko to składnik budulcowy mięśni, ono też odpowiada za ich wzmocnienie i regenerację. Tak więc warto sięgać po specjalne odżywki przed treningami i po treningach. Dzięki nim ćwiczenia będą przynosić jeszcze lepsze efekty.
Przede wszystkim dieta osoby ukierunkowanej na budowę muskulatury musi być bogata w naturalne źródła białka – nabiał, chude mięso, warzywa strączkowe. Tym samym zapewniamy sobie rozrost mięśni, nie zaś – tłuszczu.