• śr.. lut 8th, 2023

skurcze,
drżenie powiek,
bóle głowy,
kłopoty z koncentracją,
depresja
Posumowanie
Magnez, poza wszystkimi swoimi istotnymi zaletami dla zdrowia, ma jeszcze jeden duży plus- dzięki niemu można usprawiedliwić jedzenie znacznych ilości czekolady.
Napoje dla sportowców
Naturalnym jest, że w czasie wysiłku fizycznego człowiek poci się więcej niż zazwyczaj. Razem z potem wydala także cenne elektrolity. Na szczęście jest prosty sposób na uzupełnienie ich braków w organizmie.
Elektrolity
Elektrolity to innymi słowy jony soli. Znajdują się one we wszystkich płynach naszego ciała. Stały ich poziom jest konieczny dla cieszenia się dobrym zdrowiem. Ich zbyt mała ilość, głównie sodu i potasu, może skończyć się kołataniem serca i zaburzeniami w układzie nerwowym. Elektrolity ponadto są kluczowe dla właściwego napięcia w błonach komórkowych.
Napoje
Na rynku odnaleźć można wiele napojów przeznaczonych z myślą o osobach uprawiających sport w znacznych ilościach. Są one nasycone elektrolitami, przede wszystkim potasem i sodem. Picie ich podczas treningu zapewnia natychmiastowe uzupełnienie braków spowodowanych poceniem się. Ponadto można je uzupełnić pijąc sok pomidorowy i wodę wysoko zmineralizowaną.