• niedz.. kw. 14th, 2024

w warunkach domowych możemy ćwiczyć mięśnie brzucha.

ByRedaktor ulepszalnia.pl

kw. 26, 2019

Na mięśnie brzucha – kilka uwag
Ostatnimi czasy pojawiło się sporo salonów fitness. Miejsca, w których każdy może ćwiczyć swoje ciało, aby dobrze wyglądać. Ale nie trzeba zaraz chodzić do klubu fitness. Wiele ćwiczeń możemy wykonywać w zaciszu domowym. Między innymi ćwiczenia na mięśnie brzucha.
Ćwiczenia na mięśnie brzucha możemy niemal codzienne wykonywać w zaciszu domowym. Oczywiście, jeżeli czujemy, że te mięśnie nas bolą, musimy sobie zrobić dzień przerwy. Musimy również uważać na nasz kręgosłup. Jego odcinek lędźwiowy powinien przez cały czas spoczywać na ziemi. Na szczęście przy wykonywaniu tego rodzaju ćwiczeń raczej trudno jest go oderwać. Zdarza się czasem, że ćwicząc brzuszki naciągniemy sobie mięśnie w łydkach lub udach. Wprawdzie rzadko to się zdarza, ale jednak zdarza i warto o tym pamiętać.
Należy również uważać na odcinek szyjny kręgosłupa. Rzecz w tym, że jeżeli trzymamy ręce na głowie to może się zdarzyć, że będziemy się podciągać nimi. W tym momencie narażamy szyjny odcinek kręgosłupa na uszkodzenie.