• niedz.. paź 1st, 2023

Pięknie umięśnione ciało

ByRedaktor ulepszalnia.pl

cze 17, 2019

Pięknie umięśnione ciało zachwyca nie tylko mężczyzn, ale i kobiety i nie chodzi tutaj o to, że kobietom podobają się umięśnieni mężczyźni, a mężczyznom umięśnione kobiety. Chodzi raczej o to, że patrzymy na osoby tej samej płci i chcemy, aby nasze ciało wyglądało podobnie. Niestety umięśniona sylwetka nie pojawia się z dnia na dzień i nie istnieje żadna cudowna tabletka, która zmieni nasz wygląd. Podstawą jest przede wszystkim regularna aktywność fizyczna.
Jeśli mamy tłuszczyk musimy zadbać nie tylko o ćwiczenia siłowe, ale również ćwiczenia cardio, które spalają spalanie tłuszczu. W efekcie możemy uzyskać piękną, zgrabną sylwetkę. Same ćwiczenia cardio tez nie pomogą. Trzeba ćwiczyć różne partie mięśni z odpowiednim obciążeniem.
Wielu sportowców stosuje też różnorodne odżywki wspomagające kształtowanie sylwetki i tak np. odżywki białkowe przyspieszają budowę masy mięśniowej, a dodatkowo zawarte w nich aminokwasy i różne składniki mineralne skutecznie zapobiegają wszelkim kontuzjom mięśni, które bardzo często dotykają osoby intensywnie uprawiające sport.