O mnie

Cześć! 

Ja jestem Marcelina, a to miejsce to Ulepszalnia. Od kiedy pamiętam byłam mocno zafiksowana na poprawianie, ulepszanie i rozwijanie – siebie i każdego aspektu swojego życia. Niemal całkowicie odzwyczaiłam się od czytania książek dla przyjemności, bo moją ulubioną lekturą były poradniki wszelkiej maści. Po latach zdobywania wiedzy i doświadczenia, stałam się naprawdę niezła w ulepszaniu. Niestety zbyt często nie wprowadzałam zdobytej wiedzy w czyn, a jedynie kolekcjonowałam kolejne przeczytane poradniki odpowiadające na pytanie „jak żyć”. Dodatkowo miałam słomiany zapał, a wprowadzane zmiany często były krótkotrwałe.

Moje życie zawsze było bardziej trudne niż łatwe–moje rzadko bajkowe dzieciństwo pozostawiło głęboki ślad na moim dorosłym życiu, kilka razy przeszłam przez głęboką depresję, a okres w którym nie byłam już małą Marcysią, tylko dużą Marceliną, był pełen niepewności, chaosu i rozczarowań, z licznymi tragediami i dramatami na dokładkę.  Jednak największy wpływ na mnie miało tragiczne wydarzenie z roku 2017 i śmierć najważniejszej dla mnie osoby. Wtedy stało się coś niezwykłego – zyskałam Supermoce. Nigdy nie podejrzewałam, że w tym najtrudniejszym dla mnie okresie będę w stanie zmienić tak wiele rzeczy na plus. Myślałam, że to jest właśnie ten moment w którym całkowicie się załamię i stracę szansę na dobre życie, a ja wręcz przeciwnie – zaczęłam walczyć i wzrastać.

Zmiany zaczęły pojawiać się jedna za drugą. Rzuciłam palenie (próbowałam już wiele razy, a byłam naprawdę mocno uzależniona), przeprowadziłam się (z bloku, do domku na wsi), zaczęłam pracować zdalnie w pełnym wymiarze – ba, ja w końcu miałam dobrą, stałą pracę! Potem przyszły kolejne zmiany – regularne ćwiczenia (team Marta Hennig), zmiany w diecie, wczesne wstawanie, wprowadzanie zasad zero waste i minimalizmu, a także wiele innych, większych i mniejszych zmian, które wpłynęły na jakość mojego życia. Przeżycia, których nie życzę nikomu sprawiły, że podświadomie zrozumiałam, że tym razem moje życie musi zmienić się na dobre, bo jestem to winna mojej Mamie. A lepszego momentu NIE BĘDZIE.

Z tego wszystkiego powstała właśnie Ulepszalnia. Miejsce w którym pokazuję jak pracować nad sobą i swoim życiem – optymalizując i projektując swoją codzienność.

Jeśli więc:

  • jesteś przekonany, że nie czeka Cię już w życiu nic dobrego,
  • jesteś zmęczony ciągłymi staraniami i walką o lepsze życie, której nie potrafisz wygrać,
  • chcesz w końcu zmienić nie tylko COŚ, ale WSZYSTKO na lepsze

to to jest właśnie miejsce dla Ciebie 

 

„Też błądzę w ciemności, ale koniec końców urodziłem się po to, żeby chodzić w słońcu.”

Włodi W słońcu

 

Jeśli więc chcesz poczuć się ze swoim życiem lepiej to wędruj po tym blogu, mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie. A jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wskakuj do zakładki Kontakt albo pisz śmiało na marcelina@ulepszalnia.pl